Kříž otce Emila Josefa Kapauna Loučka 2024

27. 5. 2024

Rocková skupina Doga podpořili stavbu kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce u Vizovic benefičním koncertem.
Současně instalovali kříž otce Emila Josefa Kapauna ve Vojenském muzeu Loučka-Pearl Harbor a Centru Emila Josefa Kapauna v Loučce. ...číst více

Výstava: Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem

17. 5. 2024

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor realizuje výstavu Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem: Zapomenutý příběh Čechoslováka Štefana Mazáka, blízkého přítele bratří Mašínů v atriu Envelopa Office Center (tř. Kosmonautů 1221/2a, Olomouc).

K vidění do 30. května 2024
Možnost shlédnutí výstavy 9.00–17.00
...číst více

Otevření muzea 8. 5. 2024

5. 5. 2024

Dne 8. května se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem.
Současně je to Vzpomínkový den obětem 2. světové války. 8. května 1945 podepsalo nacistické Německo kapitulaci a v Evropě skončila 2. světová válka.

V den státního svátku ČR Den vítězství se těšíme na Vaši návštěvu. Muzeum bude otevřeno od 9 do 14 hodin.

Prosíme o Vaši rezervaci do emailu info@vojenske-muzeum.cz

LEGENDY LEGENDÁM 7. května 2024

4. 3. 2024

Akustický koncert LEGENDY LEGENDÁM 2024 je věnován muzikantům, kteří historicky navštívili obec Loučka u Vizovic, a již byli povolání do "hudebního nebe".

Jsou to Jiří Schelinger, Karel Kryl, Sváťa Karásek, muzikanti Citronu - Radim Pařízek, Jindřich Kvita, Standa Hranický, zpěvák Argemy Zbyněk "Bobr" Horák a také Zdeněk Černý a Milan Hanák z kapely Titanic.

Vzdát poctu svým kolegům a kamarádům přijedou dvě "ROCKOVÉ LEGENDY" naší hudební scény. ...číst více

Společná modlitba růžence
Legendární vánoční punč v Loučce!

17. 11. 2023

Přijďte a podpoříte budovanou kapli sv. Jana Pavla II. v Loučce!
Benefiční odpoledne s vánočním punčem se koná v sobotu 9. prosince 2023 na nádvoří u Vojenského muzea od 15 do 20 hodin.

Součastí programu je také výstava velkoformátových informačních panelů "Vánoce v době protektorátu". Uvidíte i historický mechanický betlém.
A v závěru přijede žijící legenda Elvis Presley :).
Zazní jeho klasické americké vánoční koledy (19:00).

Těšíme se na setkání s Vámi. ...číst více