Výstava: Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem

17. 5. 2024

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor realizuje výstavu Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem: Zapomenutý příběh Čechoslováka Štefana Mazáka, blízkého přítele bratří Mašínů v atriu Envelopa Office Center (tř. Kosmonautů 1221/2a, Olomouc).

K vidění do 30. května 2024
Možnost shlédnutí výstavy 9.00–17.00
...číst více

Otevření muzea 8. 5. 2024

5. 5. 2024

Dne 8. května se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem.
Současně je to Vzpomínkový den obětem 2. světové války. 8. května 1945 podepsalo nacistické Německo kapitulaci a v Evropě skončila 2. světová válka.

V den státního svátku ČR Den vítězství se těšíme na Vaši návštěvu. Muzeum bude otevřeno od 9 do 14 hodin.

Prosíme o Vaši rezervaci do emailu info@vojenske-muzeum.cz

LEGENDY LEGENDÁM 7. května 2024

4. 3. 2024

Akustický koncert LEGENDY LEGENDÁM 2024 je věnován muzikantům, kteří historicky navštívili obec Loučka u Vizovic, a již byli povolání do "hudebního nebe".

Jsou to Jiří Schelinger, Karel Kryl, Sváťa Karásek, muzikanti Citronu - Radim Pařízek, Jindřich Kvita, Standa Hranický, zpěvák Argemy Zbyněk "Bobr" Horák a také Zdeněk Černý a Milan Hanák z kapely Titanic.

Vzdát poctu svým kolegům a kamarádům přijedou dvě "ROCKOVÉ LEGENDY" naší hudební scény. ...číst více

Společná modlitba růžence
Legendární vánoční punč v Loučce!

17. 11. 2023

Přijďte a podpoříte budovanou kapli sv. Jana Pavla II. v Loučce!
Benefiční odpoledne s vánočním punčem se koná v sobotu 9. prosince 2023 na nádvoří u Vojenského muzea od 15 do 20 hodin.

Součastí programu je také výstava velkoformátových informačních panelů "Vánoce v době protektorátu". Uvidíte i historický mechanický betlém.
A v závěru přijede žijící legenda Elvis Presley :).
Zazní jeho klasické americké vánoční koledy (19:00).

Těšíme se na setkání s Vámi. ...číst více

Modlitba růžence – Den válečných veteránů

7. 11. 2023

V předvečer Dne válečných veteránů v pátek 10. listopadu 2023 si Vás dovolujeme pozvat ke společné modlitbě růžence za všechny veterány, kteří zahynuli ve válečných konfliktech.
Zvláště se budeme modlit za maršála Karla Janouška (130 let od narození),
rodáka z Valašska Josefa Valčíka (Silver A) a vojenského kaplana Emila Josefa Kapauna. ...číst více