LEGENDY LEGENDÁM 7. května 2024

4. 3. 2024

Akustický koncert LEGENDY LEGENDÁM 2024 je věnován muzikantům, kteří historicky navštívili obec Loučka u Vizovic, a již byli povolání do "hudebního nebe".

Jsou to Jiří Schelinger, Karel Kryl, Sváťa Karásek, muzikanti Citronu - Radim Pařízek, Jindřich Kvita, Standa Hranický, zpěvák Argemy Zbyněk "Bobr" Horák a také Zdeněk Černý a Milan Hanák z kapely Titanic.

Vzdát poctu svým kolegům a kamarádům přijedou dvě "ROCKOVÉ LEGENDY" naší hudební scény. ...číst více

Společná modlitba růžence
Legendární vánoční punč v Loučce!

17. 11. 2023

Přijďte a podpoříte budovanou kapli sv. Jana Pavla II. v Loučce!
Benefiční odpoledne s vánočním punčem se koná v sobotu 9. prosince 2023 na nádvoří u Vojenského muzea od 15 do 20 hodin.

Součastí programu je také výstava velkoformátových informačních panelů "Vánoce v době protektorátu". Uvidíte i historický mechanický betlém.
A v závěru přijede žijící legenda Elvis Presley :).
Zazní jeho klasické americké vánoční koledy (19:00).

Těšíme se na setkání s Vámi. ...číst více

Modlitba růžence – Den válečných veteránů

7. 11. 2023

V předvečer Dne válečných veteránů v pátek 10. listopadu 2023 si Vás dovolujeme pozvat ke společné modlitbě růžence za všechny veterány, kteří zahynuli ve válečných konfliktech.
Zvláště se budeme modlit za maršála Karla Janouška (130 let od narození),
rodáka z Valašska Josefa Valčíka (Silver A) a vojenského kaplana Emila Josefa Kapauna. ...číst více

10 let od premiéry doku-dramatu "Loučka 1945 - Místo, kde se lidé znovu narodili"
FilmFest Loučka 2023

8. 9. 2023

Dovolujeme si Vás pozvat ve dnech 22. a 23. září 2023 na 10. ročník FilmFest Loučka 2023.

Slavíme 10. ročník našeho malého filmového festivalu a současně 10. výročí premiéry doku-dramatu "Loučka 1945 - Místo, kde se lidí znovu narodili", které režíroval pan režisér David Kočár.

Pan režisér připravil pro tuto příležitost speciální video, které připomene toto jedinečné filmové dílo.
Dokudrama "Loučka 1945 - Místo, kde se lidí znovu narodili", byla oceněna na filmovém festivalu krátkých filmů ve francouzském Cannes.
Projekce dokudramatu probíhala nejen
v evropských televizních stanicích, ale také v Americe a Asii. ...číst více