LOUČKA FILMFEST 2022

23. 8. 2022

U příležitosti 71. výročí smrti vojenského kaplana Emila Josefa Kapauna a 80. výročí operace Anthropoid si Vás dovolujeme pozvat na 9. ročník filmového festivalu  LOUČKA FILMFEST 2022.

Pátek 26. srpna – Živé vysílání rozhlasové stanice "Rádio66" + večerní prohlídka muzea a výstava fotografií

Přijďte si v pátek poslechnout živé vysílání internetového rádia "Radio66" nejen  pro všechny milovníky Route 66 - nejslavnější silnice světa, hlavní ulice Ameriky, Matky všech cest a pro všechny kdo mají rádi romantiku, Ameriku a pořádnou americkou muziku.

Radio 66 je internetová rozhlasová stanice, kterou provozuje Česká asociace Route 66.
RADIO 66 - THE BEST MUSIC ON THE ROAD!

Večerem slovem a výběrem písní provází ředitel a moderátor rádia Zdeněk Jurásek. Budou se hrát rockové písně na Vaše přání! (20.00–22.00)

Sobota 27. srpna – Atentát (1964)

Film Jiřího Sequense Atentát nás vrací doprostřed jednoho z nejtěžších období českého národa, do doby nacistické okupace. Napínavým způsobem vypráví o činu, který má významné místo v dějinách druhé světové války: o atentátu na nejvyššího představitele nacistické moci v českých zemích, zastupujícího říšského protektora SS Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Podává široký obraz této události a pokouší se o postižení nejrůznějších souvislostí. Zvlášť sugestivně pak zachycuje závěrečný hrdinský boj parašutistů v kostele v Resslově ulici v Praze.

Začátky filmových projekcí – po západu slunce (očekávaný začátek 20.00)

Součástí večerů bude výstava velkoformátových fotografií "Pocta armádního generála v.v. Emila Bočka kapitánu Emilu Josefu Kapaunovi"

Loučka u Vizovic, rodinné letní kino (Změna programu vyhrazena)

Stáhněte si leták (PDF)

Kudyznudy.cz - tipy na výlet