Společná modlitba růžence

7. 12. 2023

latinsky - česky - anglicky
7. prosince 2023 v 19:00 (12:00 v USA) u příležitosti 82. výročí útoku na Pearl Harbor

Modlíme se:
  • za potomky Čechoslováků, kteří se zúčastnili bitvy na Pearl Harbor,
  • za vojenské kaplany (ve 2. světové válce poprvé zahynuli na Pearl Harboru),
  • za blahořečení otce Emila Josefa Kapauna (jehož ostatky byly identifikovány v březnu 2021 na vojenském hřbitově na Pearl Harboru),
  • za mír ve Svaté zemi, na Ukrajině a v dalších válečných konfliktech,
  • za Vaše úmysly (můžete posílat do zpráv).

Růženec se budeme modlit ve třech jazycích, které používal otec Kapaun – v latině, angličtině a češtině.

V České republice se modlíme v muzeu v Loučce u Vizovic - u kříže otce Kapauna, (jehož originál vyrobil Gerald Fink, stíhací pilot židovského původu, který byl transportován do zajateckého tábora až po smrti otce Emila a nikdy se s ním nesetkal. Přesto Kristova tvář nese Kapaunovu podobu). U kříže je socha Panny Marie Svatohostýnské (https://www.hostyn.cz/cizi/english.htm) a ikona otce Emila Josefa Kapauna.

Modlitbu povedou muži z Loučky se svým knězem farnosti otcem Janem Machem (dříve vojenským kaplanem).

V USA se modlíme na faře v rodné vesnici otce Kapauna - v Pilsen, dnes muzeu, kde otec bydlel. Je zde řada jeho předmětů, které otec Kapaun používal včetně jeho vyznamenání Medal od Honor. Modlitbu povedou Kelly Krch a Melissa Stuchlik.

Další úmysly pro modlitbu růžence můžete posílat do zpráv.

Živě budeme vysílat zde na našem facebooku.
Můžete také sledovat náš instagram @muzeumloucka